Mutlu Bir Pazar Sabahı Rüyası

Pazar günü adeta kutsal gün. Hele hele haftanın 6 günü çalışanlar için çöldeki bir vaha kadar değerli. Cumartesi akşamı telefonun alarmını kurmadan yatmanın mutluluğu kelimelerle anlatılmaz. Sabah olunca kendi kendinize uyanırsınız, saate bakarsınız ve biraz daha uyuyabilirim dersiniz. Sonra tembelce kalkar kahvaltı hazırlamaya başlarsınız.

Yüzünüzde yarım yamalak bir gülümseme… Sonra müziği açarsınız. Birden güneş mutfağın içine girer, yanında bulutlar… Ve dans eden fincanlar… Daha neler demeyin, sonuçta bu bir ‘pazar sabahı rüyası’ her an her şey olabilir!

Mesela bir bilet alabilirsiniz, ‘maviliklere doğru’ seyahat edebilirsiniz. Eğer bunun için fırsatınız yoksa bir B planı her zaman işe yarar.

B Planı: Eruption’dan One Way Ticket şarkısını açın, kaldırın kafanızı gökyüzüne bakın ve rüyalara dalın.

Mutlu pazarlar!

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar: