Saat 16:00 Kahve Zamanı!

Kahve hayatımızın vazgeçilmez parçası. O kadar vazgeçilmez ki, bu uğurda bize engel olan kim varsa düelloya davet ederiz, savaşırız, kazanırız ve mağlup olan tarafın karşısına geçip dumanları tüten mis gibi kahvemizi içeriz. İşte böylesine hayati bir mesele kahve içmek bazıları için.

Hele hele çalışıyorsak, öğleden sonra bir kahve molası hayatımızda gökkuşağı etkisi yaratabilir. Saat 16:00’a gelirken enerjimiz iyice düşmeye başlar. Öğle yemeği sonrası zaten üstümüze ‘uyku mahmurluğu’ çöker ve aradan birkaç saat daha geçince gözlerimizi açık tutmak için çabalar dururuz.

Biz zavallı çalışanları düşünen biri çıkmış neyse ki ’16:00 Kahve Molası’ olarak kabul görmüş birçok yerde. Her gün saatler 16:00’ı vurduğunda işe, strese, düşüncelere mola veriyoruz ve sadece kahvemizin keyfini çıkarıyoruz.

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Kurtulmuş Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar:

2 Responses

  1. Tolga Erbak dedi ki:

    “Neden 4 kahvesi” denip durdu kaç zamandır bana.. Bakıyorum da fazlasıyla cevaplanmış bu soru. Artık referansım budur 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.