Serinletici Sinema Kulübü: Burlesque

Serinletici Sinema Kulübü bu hafta da rengarenk ve göz alıcı! Patlamış mısırlar hazırsa filme geçebiliriz. Pazartesi gününün bezdirici etkisini, Cher ve Christina Aguilera’nın başrolünü paylaştığı Burlesque filmiyle üzerimizden atacağız. Sinema kulübümüzden sizlere ufak bir tavsiye: Dans ayakkabılarınızı yanınıza almayı unutmayın! Bu akşam sahnenin tozunu attıracağız.

Gelelim filmimize… Güzel sesiyle bir gün keşfedilmeyi bekleyen Ali (Christina Aguilera), sonunda cesaretini toplar ve yaşadığı kasabadan ayrılarak Los Angeles’a doğru yola çıkar.

Kendisine iş bulmak için şehirde koşturan Ali, karşısına çıkan Burlesque’in çekiciliğine ve ışıltısına kapılır. Burlesque’in kapısından içeri adımını attığı anda ise olması gereken yerde olduğunu anlar.

Tabii olması gereken yerin sahne olduğunu düşünen Ali, elinde bir tepsiyle kendini garson olarak buluverir. Bu sırada ekibe yeni bir dansçı katmak isteyen kulübün sahibi Tess (Cher), aradığını bulamaz.

Eline geçen fırsatı değerlendiren Ali, tepsiyi bir kenara fırlatmanın vakti geldiğini anlar ve kartlarını doğru anda açarak oyuna dahil olur.

Sahneye çıktığı anda sesiyle ve dansıyla dinleyenleri büyüleyen Ali, şöhret basamaklarını hızla tırmanmaya başlar. Basamaklarda kıskançlık, kalp kırıklığı, hırs ve rekabetle karşılaşır. Ama mücadele etmeyi bırakmaz.

Tess ve Ali’ın şarkıları, dansları ve mücadeleleriyle süslenen Burlesque; size azim ve kararlılığın gücünü hatırlatırken, bugünün pazartesi olduğunu unutturacak.

Film hakkında o kadar konuşmuşken fragmanını izlemeden olmaz:

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar: