Kovulmak Üzere Olduğunuzun 9 İşareti

Unutmayın; dost acı söyler… Aşağıdaki maddeleri okuduktan sonra iş hayatınızı gözden geçirmenizi ve kafanızdaki soru işaretlerini gidermenizi tavsiye ederiz.

1- Mesafeli davranışlar

Patronunuzun mesafeli ve soğuk davranışları, işlerin yolunda gitmediğini düşünmeniz için önemli bir sebep. Eğer sizi göz ardı ediyorlarsa bunu ciddiye alın. Sizi kovmak için iki kere düşünmezler bile.

2- Daha fazla çalış, daha az eğlen

Sizinle yapılan eğlenceli sohbetlerde azalma mı var? Espirileriniz göz ardı mı ediliyor? Bu durumu ciddiye alsanız iyi olur.

3- Ani bir telefon gelirse

Eğer insan kaynakları beklemediğiniz bir anda sizi arıyorsa, kendinizi hazırlamaya başlayın.

4- Detaylara dikkat etmek

Elinizdeki işin her detayına gereğinden fazla mı ilgi gösteriyorlar? Alarma geçmenin zamanı! Bunun sebebi işlerinizi bir an önce eksiksiz bir şekilde tamamlamanız.

5- Masanın etrafındaki ziyaret artışı

Patronunuz, masanızın etrafında her zamankinden daha çok dolaşıyor ve dikkatli gözlerle sizi takip ediyor… Bir kulp aradığı kesin. Kapıyı göstermek için meşru gerçekler arıyor olabilir.

6- İşten devre dışı bırakılmak

İşinize faydası olabilecek yeni bir şeyler öğrenmiyorsanız, becerilerinizi geliştirecek pozisyonlar oluşmuyorsa, bir anlamda size yatırım yapmak istemediklerini gösterir. Kimse yollarını ayıracağı birine çeşitli imkanlar sunmak istemez tabii.

7- Gizli konuşmalar

Patronunuzu üstlerinizle fısır fısır konuşurken mi gördünüz? Onlar konuşurken kapılar kapalı mı açık mı? Kulaklarınızı açık tutsanız iyi olur. Bu konuşmalar hayra alamet olmayabilir.

8- Atılan imzalara dikkat etmek

Siz, siz olun, önünüze gelen evrakları okumadan imzalamayın. Size getirdikleri evrağı imzalamadan önce okumak için vakit isteyin.

9- İçgüdülerinize güvenmek

Bu işaretlerden hiçbiri size uymuyor, ama sizin içinize sinmeyen bir şeyler var… Şirketteki yerinizi ve önceliklerinizi yeniden değerlendirin. . Seçeneklerinizi gözden geçirin. Durumunuzun kurtarılabilir olup olmadığına bakın ve sonuca göre harekete geçin.

Marie Claire

Facebook Yorumları
Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Kurtulmuş

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.