Hayvanların Yaşaması Bizim Elimizde!

Bugün 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü… Böyle günler kutlanmalı aslında; ama bulunduğumuz şu günde ne yazık ki kutlanacak hiçbir şey yok. Bugün sadece durup düşünüyoruz, kendimizi ve dünyanın geldiği noktayı sorguluyoruz:

Günün anlam ve önemine uygun olarak, sonunda hayvanları korumaya karar verecek miyiz? Sevecek miyiz onları? Süslü kürklerden vazgeçebilecek miyiz? Pahalı çantalar takmaktansa, hayvanlara yaşamaları için bir şans daha verebilecek miyiz? Bu inceliği(!) gösterecek miyiz?

Ne dersiniz; vazgeçecek miyiz? Hayvanları yakalayıp, kafeslere hapsedip, sirklerde işkence etmekten bıkacak mıyız bir gün? Cevabı hepimiz biliyoruz ne yazık ki: İnsanlara özgü para hırsını üzerimizden atmadığımız sürece, bu dünyada hayvanlara rahat yüzü yok!

Uzun zamandır yanlış bir yolda yürüyor insanoğlu; ama yanlışın neresinden dönülürse kardır. Çıkarlarımızı bir kenara bırakalım ve kendimize şu soruyu soralım: Son moda, sınırlı sayıda üretilen bir kürk mü yoksa soyu tükenmekte olan bir leopar mı?

Tercih sizin, yaşam hakkı hayvanların.

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar: