Trende ‘Dumbledore ve Voldemort Düellosu’

Rusya’nın başkenti Moskova’daki bir banliyö treninde sabah işe gidenler, Harry Potter kitaplarından karakterlerin vagona girmesiyle kendilerini ‘büyülerin havada uçuştuğu’ bir ortamda buldu.

Moskova’da, Harry Potter kitap ve filmlerinde öğrencileri Hogwarts okuluna taşıyan Hogwarts Ekspresi’ne hiç de benzemeyen bir banliyö treninde, ‘sırlar odası’ için çok uygun olduğunu söylediği bir oda kokusunu satmaya çalışan biri fark edildi.

Harry Potter karakterlerinden büyücü Dumbledore’un kılığına girmiş bu kişi ‘büyü bakanlığı tarafından onaylı’ olduğunu söylediği diğer ürünlerini de satmaya çalışırken vagona, serinin baş kötüsü Lord Voldemort giriyor.

Voldemort gitarını çalıp Potter’ı ele geçireceğini söylerken vagondaki yaşlı bir kadının ‘hiçbir şey anlamadığını’ söyleyip şikayet ettiği duyuluyor. Daha sonra trenin kendi alanı olduğunu söyleyen Voldemort kendisini Dumbledore’un üzerine bırakıyor fakat ‘korktuğu tek büyücü olan’ rakibi karşısında savaşı kaybediyor.

Öte yandan Dumbledor ve Voldemort’un başı polis tarafından fark edilmeleri hâlinde derde girebilirdi. Zira Rusya’da toplu taşıma araçlarında satıcılık yapmak yasak.

Sputniknews

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar: