İranlı Sanatçı ‘Cennete Merdiven’ Çizdi

İranlı bir sanatçı, ABD’nin Boston kentindeki bir binaya ‘Stairway to Heaven’ (Cennete Giden Merdiven) adını verdiği bir resim çizdi. Sanatçı, amacının ABD ve İranlıların birbirini anlaması olduğunu ifade etti.

ABD’nin Boston kentindeki işlek bir caddede bulunan bir bina, İranlı sanatçı Mehdi Ghadyanloo’nun yaptığı dev bir resimle süslendi. İngiliz rock müzik grubu Led Zeppelin’in ünlü ‘Stairway to Heaven’ şarkısıyla aynı ismi taşıyan resimde, gökyüzüne doğru çıkan bir merdivendeki insanların tepelerindeki deliğe doğru yükselen kırmızı balonları izlemesi tasvir edildi.

Sanatçı İran basınına yaptığı açıklamada, çalışmasının İran ve ABD halklarının birbiri arasındaki yanlış anlamaları gidermesini umduğunu ifade etti. Ghadyanloo “Sanat evrensel bir dildir, farklı kültürleri birleştirir” dedi.

İran’da 100’den fazla duvara resim yapan Ghadyanloo, Boston’daki yerel yönetimin davetiyle ABD’ye gelmişti.

Sputniknews

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar: