Ağaç Kabuğundan Darth Vader Başlığı

Mr. Plant lakaplı sanatçı Christophe Guinet’yi daha önce herkesi eski Apple bilgisayarlarına çiçek ekmeye davet ettiği projesiyle Plant Your Mac haberinde tanımıştık. Botanik sanatı alanında üretim yapan Christophe Guinet, 2015 yılından itibaren ağaç kabuğuyla ikonik kahramanları ve ünlü markaların ürünlerini yeniden yaratmaya başlamış. Kimi zaman Batman’in portresi, kimi zaman da bir çift Nike ayakkabı sanatçının ellerinde ağaç kabuğundan yeniden hayat bulmuş.

Bu ağaç kabuğu serisinin son örneklerinden biri de bu yıl tasarladığı “Bark Vader” başlığı!

,

Christophe Guinet’nin ürettiği başlıklar giyilebiliyor. Gözünüzün sizi yanıltmadığına da emin olabilirsiniz, başlıkta kullanılan materyal gerçekten de ağaç kabuğu.

Ağaç kabuğunu bu şekilde bir başlık formuna getirmek için büyük bir dikkat ve titiz bir çalışma gerekiyor.

Christophe Guinet’nin bu kültleşmiş kültürel ikonları doğal materyallerle yeniden yaratmasının altında da tıpkı saksıya dönüşen Apple bilgisayar projesinde görülen “doğaya dikkat çekmek için ünlü olanı kullanma” amacı görülebiliyor.

bigumigu.com

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Kurtulmuş Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.