Broadcast Film Eleştirmenleri Birliği tarafından 1995 yılından beri her yıl düzenlenen Eleştirmenlerin Seçimi Film Ödülleri (Critics’ Choice Movie Awards) bu yıl 22’nci kez verildi.
Dün gece Santa Monica’daki Barker Hangar’da, komedyen T.J. Miller’ın sunumuyla düzenlenen törende en iyi filmler ve TV yapımları belirlendi.
‘La La Land’ (Aşıklar Şehri), En İyi Film dahil sekiz ödülle gecenin kazananı oldu.
En İyi Dizi Ödülü ise ‘Game of Theones’a (Taht Oyunları) verildi.
İşte Eleştirmenlerin Seçimi Film Ödülleri’nin sahipleri…
ARRIVAL (2 ödül)
En İyi Uyarlama Senaryo: Eric Heisserer
En İyi Bilimkurgu/Korku Filmi
DEADPOOL (2 ödül)
En İyi Komedi
En İyi Komedi Aktörü: Ryan Reynolds
ELLE (1 ödül)
En İyi Yabancı Dilde Film
FENCES (1 ödül)
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Viola Davis
FLORENCE FOSTER JENKINS (1 ödül)
En İyi Komedi Aktris: Meryl Streep
HACKSAW RIDGE (2 ödül)
En İyi Aksiyon Filmi
En İyi Aksiyon Erkek Oyuncu: Andrew Garfield
JACKIE (3 ödül)
En İyi Kadın Oyuncu: Natalie Portman
En İyi Kostüm Tasarımı: Madeline Fontaine
En İyi Saç & Makyaj
LA LA LAND (8 ödül)
En İyi Film
En İyi Yönetmen: Damien Chazelle
En İyi Orijinal Senaryo:Damien Chazelle (TIE)
En İyi Görüntü Yönetmeni: Linus Sandgren
ARRIVAL (2 ödül)
En İyi Uyarlama Senaryo: Eric Heisserer
En İyi Bilimkurgu/Korku Filmi
DEADPOOL (2 ödül)
En İyi Komedi
En İyi Komedi Aktörü: Ryan Reynolds
ELLE (1 ödül)
En İyi Yabancı Dilde Film
FENCES (1 ödül)
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Viola Davis
FLORENCE FOSTER JENKINS (1 ödül)
En İyi Komedi Aktris: Meryl Streep
HACKSAW RIDGE (2 ödül)
En İyi Aksiyon Filmi
En İyi Aksiyon Erkek Oyuncu: Andrew Garfield
JACKIE (3 ödül)
En İyi Kadın Oyuncu: Natalie Portman
En İyi Kostüm Tasarımı: Madeline Fontaine
En İyi Saç&Makyaj
En İyi Prodüksiyon Tasarımı: David Wasco, Sandy Reynolds-Wasco
En İyi Kurgu: Tom Cross
En İyi Şarkı: “City of Stars”
En İyi Skor: Justin Hurwitz
MANCHESTER BY THE SEA (3 ödül)
En İyi Erkek Oyuncu: Casey Affleck
En İyi Genç Oyuncu: Lucas Hedges
En İyi Orijinal Senaryo: Kenneth Lonergan (TIE)
MOONLIGHT (2 ödül)
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Mahershala Ali
En İyi Oyuncu Kadrosu
SUICIDE SQUAD (1 ödül)
En İyi Aksiyon Kadın Oyuncu: Margot Robbie
THE JUNGLE BOOK (1 ödül)
En İyi Görsel Efekt
ZOOTOPIA (1 ödül)
En İyi Animasyon
AMERICAN CRIME – ABC (1 ödül)
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Regina King
ANTHONY BOURDAIN: PARTS UNKNOWN – CNN (2 ödül)
En İyi Formatsız Reality Dizi
En İyi Program Sunumu: Anthony Bourdain
ATLANTA – FX (1 ödül)
En İyi Komedi Erkek Oyuncu: Donald Glover
BASKETS – FX (1 ödül)
En İyi Komedi Yardımcı Erkek Oyuncu: Louie Anderson
BETTER CALL SAUL – AMC (1 ödül)
En İyi Erkek Oyuncu: Bob Odenkirk
BOJACK HORSEMAN – NETFLIX (1 ödül)
En İyi Animasyon Dizi
GAME OF THRONES – HBO (1 ödül)
En İyi Dizi
SATURDAY NIGHT LIVE – NBC (2 ödül)
En İyi Komedi Kadın Oyuncu: Kate McKinnon
En İyi Komedi Misafir Oyuncu: Alec Baldwin
SHARK TANK – ABC (1 ödül)
En İyi Formatlı Reality Dizi
SILICON VALLEY – HBO (1 ödül)
En İyi Komedi Dizisi
THE CROWN – NETFLIX (1 ödül)
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: John Lithgow
THE LATE LATE SHOW WITH JAMES CORDEN – CBS (1 ödül)
En İyi Talk Şov
THE PEOPLE V. O.J. SIMPSON – FX (4 ödül)
En İyi Televizyon Filmi ya da Sınırlı Dizi
En İyi Televizyon Filmi ya da Sınırlı Dizi Kadın Oyuncusu: Sarah Paulson
En İyi Televizyon Filmi ya da Sınırlı Dizi Erkek Oyuncusu: Courtney B. Vance
En İyi Televizyon Filmi ya da Sınırlı Dizi Yardımcı Erkek Oyuncu: Sterling K. Brown
THE VOICE – NBC (1 ödül)
En İyi Reality Yarışma
THE WALKING DEAD – AMC (1 ödül)
En İyi Drama Misafir Oyuncu: Jeffrey Dean Morgan
UNBREAKABLE KIMMY SCHMIDT – NETFLIX (1 ödül)
En İyi Komedi Yardımcı Kadın Oyuncu: Jane Krakowski
WESTWORLD – HBO (2 ödül)
En İyi Kadın Oyuncu: Evan Rachel Wood
En iyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Thandie Newton
Karnaval