5’te 5: Engelbert Humperdinck ve Romantik Şarkıları

Karlar Ülkesi (Frozen) filminden bir sahneye uyandığımız hoş bir pazar gününü nasıl daha güzel bir hale getireceğimizi biliyoruz. Bizler çoktandır cevabı şarkılarda buluyoruz. O nedenledir ki, bugün kar taneleri bizi Engelbert Humperdinck’in sevgi dolu şarkılarının arasına savurdu.

EngelbertHumperdinck

Şayet 21. yüzyılın realist ilişkilerine savaş açılsaydı; Romantizmin Kralı olarak bilinen Engelbert Humperdinck komutan olarak en önden giderdi. Çünkü 70’li yıllardan günümüze uzanan zamansız şarkıları, küçük bir sıcak su torbası edasıyla kalbimizi ısıtıyor.

Havalar ve insanlar buz gibiyse; hadi gelin şarkılarla biraz ısınalım. İşte Engelbert Humperdinck’in unutulmaz 5 şarkısı:

5- Winter World Of Love

4- The Last Waltz

3- After the Lovin

2- Love Me With All Your Heart

1- Lonely Is  A Man Without Love

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar: