Kağıttan Yapılmış Yepyeni Bir Evren

Zim&Zou’yu kuran Parisli sanatçılar Lucie Thomas ve Thibault Zimmermann, ağırlıklı olarak kağıt, tahta, keçe ve iplik gibi malzemelerle çalışıyor. Favori malzemesi kağıt olan ikili, bilgisayarla yapılan işlerden uzak durmayı tercih ediyor. Çizim, kesim ve montaj aşamalarının tamamını elleriyle yapıyorlar.

İşte bu ikili Dubai’de bulunan Mall of Emirates adlı alışveriş merkezinde yeni açılan Hermès mağazası için “Forest Folks” adını verdikleri harika bir vitrin tasarımı yapmış. Vitrinin içinde kağıttan yapılmış yepyeni bir evren inşa etmiş desek daha doğru olur.

1681588275882382ac672d4.90642965

Zim&Zou, yemyeşil manzaralardan, doğadaki motiflerden ve botanik yaşamdan esinlenerek tasarladığı vitrin aracılığıyla yaratıkların, mağaraların ve gizli evlerin bulunduğu gizemli bir dünyayı resmetmiş.

Kompozisyona göre dev kalan mantarlar, çiçek ve tüy formlarıyla süslenmiş mimari ve katmanlar halinde yapraklarla bezenmiş manzara profili bu kağıttan karmaşık evrenin ana hatlarını oluşturuyor.

bigumigu.com

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...