Bir Ülkede Daha Yasaklandı!

Emma Watson ve Dan Stevens’ın başrollerde yer aldığı ‘Güzel ve Çirkin’ filmi Kuveyt’te yasaklandı.

emmm

Disney’in LeFou (Josh Gad) karakterinin balo salonunda bir erkekle de dans ettiği görüntüyü “eşcinsel hareket” olarak yorumlayanlara, filmin yönetmeni Condon “tolerans gösterilerek öyle de değerlendirilebilir” yanıtını verdi. Attitude dergisine konuşan, yönetmenin bu sözleri filmin Malezya’da daha sonra da Kuveyt’te yasaklanmasına neden oldu.

Malezya Disney’den bu sahnelerin sansürlenmesini istemiş, şirket de bu isteği geri çevirince film gösterimden kaldırılmıştı.

Film ABD’nin Alabama eyaletinde de protestolara neden oldu. Buna rağmen ABD’de gişe rekoru kıran Güzel ve Çirkin, 170 milyon izleyici ile, 135 milyon hasılat yapan ‘Kayıp Balık Dori’ filmini geride bıraktı. Dünyada ise 180 milyonluk gişe hasılatına ulaştı.

Karnaval

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...