Bir Tweet İçin Paris Hilton’a Rekor Ödeme

Milyonlarca kişi tarafından takip edilen ünlüler, reklamlı gönderileri için rekor ücretler alabiliyorlar. Bu ünlülerden biri olan Paris Hilton da 10 kelime için rekor ücret almış.

Sosyal medyada milyonlarca takipçisi bulunan ünlüler, kişi veya kurumların reklamını yaptıklarında ne kadar kazanıyorlar. Tek bir tweet için bile binlerce dolar kazanan ünlüler sosyal medyayı kontrol ediyorlar.

Tek bir tweet için Paris Hilton’a 3000 dolar!

Facebook, Twitter ve Instagram üzerinde milyonlarca insanın takip ettiği ünlüler, yaptıkları gönderi anlaşmaları ile gündeme gelmeye devam ediyorlar. Bu ünlülerden birini sayfasına taşıyan TNW ekibi zamanında, Hilton otelleri varisine tek bir tweet için 3000 dolar ödemiş.

TNW Conference için insanları bilgilendirmek isteyen ekip, Paris Hilton ile anlaşma yapmış. İnternet üzerinden gerçekleşecek olan konferans için Hilton çok kısa bir tweet atarak insanların ilgisini çekmeye çalışmış.

Hilton’ın attığı gönderi kısa ve toplama 1 dakika içerisinde halledilebilecek bir yazı. Düşününce tek bir gönderi için ünlü birine 3000 dolar ödemek çok yüksek görünüyor ama, ekip kısa zaman içinde istedikleri kişi sayısına ulaşmış.

Shiftdelete

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Hande Sheref

Daha çocukken ailesiyle birlikte ABD'ye yerleşen Hande, Los Angeles'ın bitmeyen sıcak rüzgarlarıyla her güne daha olgunlaşmış ve bilge olarak uyandığına inanıyor. Bir gün ülkesine dönme hayalinden asla vazgeçmeyen Hande Sheref, hayatın tadını çıkartmaktan geri kalmıyor. Serinletici'de ağırlıkla kültür-sanat çalışmalarında yer alan yazar, hayatın bir resim tablosu olduğuna inananlardan... | hande.sheref@serinletici.com

İlgili Yazılar: