Asrın İcadı: Alarm Çorabı

Kimi insanlar için uyanmak oldukça kolay ve enerjik, kimileri içinse arkaya arkaya kurulan sıralı alarmlar ve sonuncusuna kadar yataktan çıkmamak ve inatçılık anlamına geliyor. Ancak sabah kalkıp yetişmeniz gereken okul, iş veya başka bir sorumluluk varsa yataktan çıkmanın mızıkçılığı kalmıyor.

Woman Wearing Wool Socks Sleeping in Bed

Sabah kalkmak yerine kendini yatağa çivileyenler için çok çeşitli alarmlar geliştiriliyor. Üzerine basarak susturulan çalar paspas ve minik voltajlarla elektrik vererek uyandıran akıllı bileklik insanı yataktan çıkarmak için yapılabilecek uç örnekleri göstermişti. Kickstarter’da fonlanmakta olan Slock ise uyandırmak için ayak altından titreşimler veriyor.

Alarm ve çorap kelimelerini birleşimiyle oluşan Slock, bandaj misali bir çorap. Taban kısmındaki donanım ise 4 merkezli titreşimler yayıyor ve böylece sabah başka kimseyi uyandırmadan, gürültü yapmadan titreyerek uyanmanızı sağlıyor. 5 gün pil ömrü olan ve Bluetooth ile akıllı telefona bağlanan Slock kendi alarm uygulaması kullanıyor. Ürün vücutla doğrudan temas ederek uyandırdığı için de daha doğal bir uyanma süreci sunduğunu söylüyor.

İki kişinin geliştirdiği ve şu anda Kickstarter’da fonlanmakta olan Slock, 12 gün sonra kampanya süresini sonlandıracak. Objektif bakınca 80 bin dolar gibi görece yüksek bir hedefin şu anda 7 binini toplayan projenin fonlanması gerçekçi durmuyor. Ancak fikir ve atılım olarak cesaret verici bir proje.

bigumigu.com

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Kurtulmuş Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.