Vettel’in Zaferi Nasıl Görüntülendi?

Sutton Images’tan Mark Sutton, her yarıştan sonra, bir Formula 1 yarışını kamera lensinin ardında görüntülemenin hikayesini anlatıyor.

Sutton: “Bu hafta sonu, Monaco’da geçirdiğim en iyi hafta sonuydu; çünkü Monte Carlo Grand Prix’sinin 75. yılıydı.”

“Bu denli harika bir konumda olmak ve bu ikonik pistte fotoğraflar çekmek bir zevk.”

“Bu bölgeyi ziyaret edip Grand Prix haftasının tadını çıkarmadan burayı tanımlamak çok zor. Burada F1’in tüm unsurları bir araya geliyor: çekicilik, hız, yatlar ve ünlü isimler. Ayrıca araçlara o kadar yakın oluyorsunuz ki onlara dokunabilecek gibi hissediyorsunuz.”

“Çektiğim fotoğraf, Sebastian Vettel’in bitiş çizgisini geçerek zafere ulaştığı anı yansıtıyor. Podyum ve fotoğraf kuleleri, misafirlerin yarışı daha iyi görebilmeleri için yükseğe konumlandırılmış. Bir arada kaç kişinin çalışabileceğini görebilmek için Çarşamba günü kuleyi ziyaret etmiştim.”

“Önde olmam gerektiğini biliyordum; bu yüzden, en önde olabilmek için fotoğrafçı kuyruğuna normalden daha erken girdim.”

“En iyi pozisyonu kapabilmek için koşabildiğim kadar hızlı koştum. Aksiyonu görüntüleyebilmek için çok yüksek bir deklanşör hızıyla çektiğim fotoğraftan çok memnundum.”

“Bundan sonra kapalı park kutlamaları başladı ve nihayet sıra podyuma geldi. Orada da en iyi pozisyondaydım; en ön sırada en ortadaydım.”

Teknik özellikler:

  • Kamera Gövdesi – Nikon D5
  • Lens – Nikkor 70 – 200mm F2.8
  • Deklanşör hızı – Saniye’nin 3200’de 1’i
  • Açıklık – F5.6
  • ISO – 1600

Motorsport

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

İlgili Yazılar: