5 Adımda Ayaküstü Sohbet

Ofis partilerinde hiç samimi olmadığınız iş arkadaşlarınızla sohbet etmek veya tatillerde akrabalarla bir araya gelmek soğuk terler dökmenize mi neden oluyor? Yüzeysel sohbetlerin canınızı sıkmasına izin vermeyin. Sizin için hazırladığımız taktiklerle kaçışı olmayan bu sohbetlerin kazananı olun.

1. BASİT AÇILIŞ
Sohbet etmeyi düşündüğünüz kişinin yanına gidin ve hava durumu gibi iletişim kurmanın basit olduğu konulardan bahsedin.

2. GİRİŞ
Kendinizi tanıtırken neşeli davranın ve espri yapın.

3. KONU SEÇİN
Siyaset, müzik, yeni bir film… Aklınıza ne gelirse şansınızı deneyin. Karşınızdaki kişinin ilgisini çeken konuyu bulun.

4. GENİŞLETİN
Sohbetin sıkıcı hal almasını önlemek adına konuştuğunuza benzer bir konuya geçiş yapın. Eğer ikinizin de beğenerek okuduğu kitaptan konuşuyorsanız sevdiğiniz yazarlardan bahsedin.

5. SONLANDIRIN
Konuşmaktan çok zevk aldığını belirterek nazik şekilde sohbeti sonlandırın.

office

Kaynak: B. J, Carducci-Ayak Üstü Konuşmak Konusunda Uzmanlaşma Cep Kitabı/The Pocket Guide to Making Successful Small Talk.

Cosmopolitan

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Kurtulmuş Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.