Kim Demiş ‘Kısa Saçlı Prenses Olmaz’ Diye!

Çocukluktan beri fantastik masallarla büyüdük ve kendimizi birer prenses olarak hayal ettik. Hayallerimizde hep ışıltı saçan elbiselere, camdan ayakkabılara ve uzun saçlara sahiptik. Tabii ki de bir Rapunzel değildik; ama saçlarımız her zaman için şelale gibi akmalıydı omuzlarımızdan.

Sanıyoruz ki bilinçaltımıza ‘prenses’ ve ‘uzun saç’ kelimeleri birlikte kodlandı. Haliyle biri olmadan diğerini düşünemiyoruz. Ama belli ki The Nameless Doll, bilinçaltının etkisinden bir anlığına da olsa kurtulmuş ve Disney prensesleri kısa saçlı olsaydı nasıl olurdu bizlere göstermek istemiş.

Hanımlar ve beyler, gerçekçi hayallerin dünyasına hoş geldiniz… İşte karşınızda birbirinden tatlı ve kısa saçlı prensesler:

Ariel

Snow White

Belle

Cinderella

Elsa & Anna

Aurora

Tiana

Rapunzel

Jasmine

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar: