BMW, Fabrika Takımı Olarak Formula E’ye Giriyor

BMW, FIA Formula E şampiyonasının beşinci sezonunda fabrika takımıyla birlikte Formula E’ye gireceğini açıkladı.

Bavyera merkezli üretici serinin ikinci sezonundan bu yana Andretti ile yaptığı teknik anlaşmayla birlikte Formula E’ye girmişti.

Salı günü resmi bir açıklamaya yayınlayan BMW, Formula E’nin beşinci sezonu olan 2018/19 sezonunda Andretti takımını tamamen devralacaklarını açıkladı.

Alman takım bu hamleyle birlikte, Formula E’de tam anlamıyla bir fabrika takımına sahip olacak ve geçtiğimiz günlerde fabrika takımıyla Formula E’de yarışacağını açıklayan Audi’ye katılacak.

BMW’nin motor sporları patronu Jens Marquard, “Formula E harika bir yarış serisi haline geliyor ve teknolojik açıdan BMW Group ve BMW Motorsport’un planlarına tam uyuyor.” dedi.

Takımın bu yıl elde ettiği en iyi sonuç Antonio Felix da Costa’nın Honk Kong’da elde ettiği beşincilik.

Motorsport

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor. | oktem.ersoy@serinletici.com

İlgili Yazılar: