Samsung Galaxy S8 Satışları Yavaşlıyor

Samsung’un sınırları zorlayan amiral gemisi cihazları Galaxy S8 ve Galaxy S8+ ( Plus ) için satışlar beklenmedik bir şekilde yavaşlamaya başladı.

Gerek çarpıcı tasarımları gerekse üstün donanım özellikleriyle günümüzün en nadide akıllı telefonlarından ikisi olan Galaxy S8 ve Galaxy S8+ (Plus), beklenmedik bir şekilde az satılmaya başladı. Satışlardaki bu azalmanın sebebi ise düşünüldüğü gibi piyasanın doygunluğa ulaşması değil.

Galaxy Note 8 üretimi satışları yavaşlattı

Koreli bir araştırma şirketi yaptığı bir açıklamayla, Galaxy S7 ve S7 Edge’nin ilk iki ayda dünya genelinde 12 milyon adet satış yaparken, Galaxy S8 ve Galaxy S8+ (Plus) ikilisinin ise 10 milyon adet satış yapabildiğini duyurdu.

Bu bağlamda yetkililere göre Samsung’un yeni amiral gemisi cihazları Galaxy S8 ve Galaxy S8+ (Plus) için bir önceki nesle oranla düşen satış rakamları, sanıldığının aksine yeni Galaxy Note 8’in habercisi.

Yani Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy Note 8’in üretimine ağırlık verdiği için Galaxy S8 ve Galaxy S8+ (Plus) siparişlerini yetiştirememekte. Dolaylı olarak yaşanan bu gecikme de satış rakamlarını olumsuz etkilemekte.

Shiftdelete

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Emre Kalkan

Mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili olan Emre, konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı okuyor ve Serinletici'ye pek çok konuda katkı sağlıyor. | emre.kalkan@serinletici.com

İlgili Yazılar: