Ünlü Kitap Film Oluyor!

Okuyucularına kadın-erkek ilişkilerini geliştirmeyi ve daha iyi iletişim kurabilmeyi vadeden, Amerikan ilişki danışmanı John Gray imzalı “Erkekler Mars’tan Kadınlar Venüs’ten” kitabı beyaz perdeye uyarlanıyor.

Variety’nin haberine göre Legendary Entertainment filmin haklarını satın aldı. Habere göre kitabı konu alan bir değil iki film planlanıyor. Kitabın Çin’deki popüleritesi sebebiyle Doğu ve Batı’daki seyircilerin beğeni farklılığa uygun olarak iki ayrı film çekilebilir.

İlk olarak 1992’de yayınlanan kitap 50 milyondan fazla kopya sattı ve CNN’e göre 1990’ların kurgusal olmayan en yüksek sıralamadaki kitabı oldu. Erkekler ve kadınların farklı gezegenlerden geldiği metaforunu kullanan kitap iki cinsiyetin kendi toplum ve geleneklerine uygun davrandığı için iletişim kuramadığını iddia ediyor.

Karnaval

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...