267.300 Parçalık Gerçek Boyutlu LEGO McLaren 720S

Profesyonel bir ekip tarafından ciddi bir emek sonucu bir araya getirilen aracın tüm üretim süreci bir dakika içerisinde toplandı.

Resmi tanıtım etkinliği mart ayında gerçekleştirilerek McLaren ailesine dahil olan 720S, serinin ikinci üyesi olarak bir kültürü yaşatmaya devam edecek. 720 PS güç ve 770 Nm tork değerleri ve tasarımıyla otomobil tutkunlarının yanı sıra LEGO’nun da radarına giren bu canavar, tanıtımının bir ay sonrasına Speed Champions seri altında LEGO dünyasına dahil olmuş bir şekilde karşımıza çıkmıştı.

Hayranlarını mutlu eden bu hamlenin ardından 720S üzerindeki projelerini noktalamayan LEGO, ikinci adımda aracı gerçek boyutlu olarak kendi dünyasına uyarladı. Toplamda 2.000 saatlik bir inşa sürecinin sonunda tamamen hazır hale getirilen ve Goodwood’da meraklılarıyla buluşan gerçek boyutlu LEGO 720S, doğrusunu söylemek gerekirse her haliyle kendisini ortaya çıkartmayı başarıyor.

Festival kapsamında otomobil tutkunlarının karşısına çıkartılan projenin bitmiş hali kadar arka plandaki inşa süreci de şüphesiz ayrı bir ilgiyi hak ediyor. Tıpkı bir otomobilin üretim sürecinde olduğu gibi parça parça işlenerek bir araya getirilerek tamamlanan araçta toplamda 267.300 adet ayrı parça bulunuyor.

Böylesine bir emekle oluşturulan projenin arka planını bir dakikaya sığdıran McLaren, işi biraz kolaymış gibi göstermiyor değil. Sözü fazla uzatmadan sizleri 2.000 saatlik çalışmanın bir dakikada toplandığı keyifli bir videoyla baş başa bırakalım.

Log

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

You may also like...