Game of Thrones Oyuncularının Kişisel Bilgileri De Çalındı

Game of Thrones’a ev sahipliği yapan HBO kanalının hacklendiği ve 1,5 TB’lık veri sızıntısı yaşandığı geçtiğimiz günlerde gün yüzüne çıkmıştı. Hatta hackerların Game of Thrones’un yedinci sezon bölümlerini internette paylaşmamak için para talep ettiği ortaya çıkmıştı. Tüm bunlar yetmezmiş gibi bu sızıntı mevzusunun Game of Thrones oyuncularına kadar sıçradığı ortaya çıktı!

Kısaca özetlemek gerekirse siber saldırıya uğrayan HBO’dan pek çok önemli veri çalındı. Bunlar arasında Ballers, Room 104 ve Game of Thrones‘un bölümleri yer alıyor. Bunun yanında Game of Thrones’un yedinci sezonunun senaryo formunda da sızdırıldığı söyleniyor. Tüm bunlar yeterli değilmiş gibi hackerların Game of Thrones oyuncularına dair kişisel bilgileri de ele geçirdiği ortaya çıktı. Bu da demek oluyor ki hackerlar sadece yeni bölümlere değil, Game of Thrones yıldızlarının telefon numaralarına ve adreslerine de sahip! Bilgileri çalınan isimler arasında Peter Dinklage, Lena Headey ve Emilia Clarke‘ın yer aldığı söyleniyor.

Bu durum HBO sızıntısını çok daha tehlikeli bir hale sokuyor. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde hackerların HBO’nun CEO’su Richard Plepler‘e bir video mektup gönderdiğini duyurmuştuk. Bu video ile HBO’dan yüklü bir para talep edilmişti. Fakat kanal hackerların yarattığı tehlikeye boyun eğmeyecek gibi görünüyordu. Oyuncuların kişisel bilgilerinin ele geçirilmesi ardından HBO’nun nasıl bir tavır takınacağı büyük merak konusu.

Log

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

You may also like...