5’te 5: Elvis ve ‘Kral’ Şarkıları

Elvis Presley aramızdan ayrılalı bugün tam 40 yıl oldu. Muhtemelen birçoğumuz doğmamıştık bile Elvis Presley bu dünyaya veda ettiğinde. Ama önce şarkılarıyla tanıştık, sonra kendisini tanıdık. En duygusal aşk şarkılarını söyleyişine tanık olduk, mükemmel dans şarkılarıyla yerimizde duramadık.

Dinledikçe, kendisine neden Rock’n Roll’un kralı dediklerini daha iyi anladık.

Videolarını, konserlerini izlemeye doyamadık. Etrafta deri ceketiyle ve havalı saçlarıyla caka satmasını seyrettik. Gülümsemesiyle kalbimizi çalmasına izin verdik. Ne de olsa o ‘Elvis’ti. Kalbimizi kaptırmak için ‘kral’dan daha iyi bir aday olabilir miydi ki?

Bu soruya ‘hayır’ yanıtını verdiğinizi duyar gibiyiz. O halde gelin birlikte kalbimizi çalan Elvis Presley şarkılarına göz atalım.

Rock’n Roll’un kralını, 40. ölüm yıl dönümünde en iyi 5 şarkısıyla anıyoruz:

5- Only You

4- If I Can Dream

3- Can’t Help Falling In Love

2- Jailhouse Rock

1- It’s Now or Never

Bonus: Return To Sender

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Kurtulmuş Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar: