Dünyanın En Küçük Kahvesi Nasıl Yapılır?

Yaratıcı bünyelerin bir nevi yakıtı olan kahve; pişirme sürecindeki ritüellerle dahi insanı hipnotik bir şekilde etkisi altına alabiliyor. Finli kavrulmuş kahve markası Paulig’in yeni reklam filmi de bu kahve yapma ritüeli üzerinden ilerliyor. Filmi ilginç kılan da minyatür bir kahve pişirme sürecini içermesi.

9666610565915a24fc2e9b4.97247854

Paulig reklam filmi için yönetmen, tasarımcı ve animatör Lucas Zanotto’dan tek bir kahve çekirdeği ile bir fincan kahve yapmasını istemiş – Zanotto’nun drone ile kek yapmak konulu videosuna da göz atmanızı öneririm.

Kahve çekirdeğini önce tırnak törpüsüyle öğüten Zanotto, minnacık bir cezveye koyduğu suyu, tea light mumun üzerinde kaynatıyor. Daha sonra da da kahveyi yüksük kadar bir cam hazne içine kağıt süzgeçten geçirerek süzüyor.

Cam hazneden minyatür fincana damla damla koyduğu kahveyi de parmaklarının ucuyla kavrayarak bir dikişte içiyor.

Videonun esin kaynağı, son zamanlarda YouTube’da gittikçe popülerleşen minyatür yemek pişirme videoları. Bu trendi, Paulig reklam filmine çok şık bir şekilde uygulayan Zanotto’yu Instagram ve Vimeo’dan takip edebilirsiniz.

World’s smallest cup of coffee from Lucas Zanotto on Vimeo.

bigumigu.com

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Kurtulmuş Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar: