Garip Eşyalar Ülkesine Hoş Geldiniz

Mimar Katerina Kamprani’nin The Uncomfortable adını verdiği tasarımları, tam anlamıyla bir garip eşyalar ülkesi!

Eğlenceli görünüşlerinin yanı sıra kullanıma elverişsiz oluşlarıyla dikkati çeken eşyalardan oluşan bir çalışma ile karşımızda Kamprani. Normalde evde kullandığımız eşyalar, hayatımızı kolaylaştırma amacı güdüyor. Katerina Kamprani’nin tasarladığı ev eşyaları ise hayatımızı zorluk ve imkansızlık girdabına doğru sürüklüyor.

Şarap içmekten tutun da çiçek sulamaya, yerleri silip süpürmekten kapının kilidini açmaya kadar, hayatımızda belki de en kolaylıkla yerine getirdiğimiz bu işler, The Uncomfortable çalışmayısyla ‘görevimiz imkansız’ kategorisine dönüşüveriyor.

Gereksiz deyip geçenler de olacaktır muhakkak; fakat biz onlardan değiliz.

Bizler hayatı ve eğlenceyi severiz. Bu sebepten mimar Katerina’nın ilginç mizahının eseri olan bu çalışmaları denemek için gönüllü bile olabiliriz.

Katerina Kamprani’nin The Uncomfortable serisi, kullanıma elverişli olmayan ve rahatsız edici ev eşyası tasarımlarından oluşuyor.

Katerina Kamprani’nin The Uncomfortable serisindeki çalışmalarını Facebook sayfası ve genel olarak bütün çalışmalarını ise Instagram profili aracılığıyla takip edebilirsiniz.

 

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar: