5’te 5: Sade ve ‘sade’ şarkıları

Başlıkta yapmış olduğumuz kelime oyununa şöyle açıklık getirmek isteriz. Her ne kadar dilimizde okunuşu farklı olsa da Sade’nin şarkıları bir hayli ‘sade’.

Bunu şarkılarının itibarını düşürmek için söylediğimizi sanmayın. Sadelik her zaman için favorimizdir. Yorgun bir günün ardından dinlenebilecek ‘sade’ şarkılar, bu güzel kadının sesinde birer avuntuya dönüşüveriyor. Saçımızı okşayan bir hayalet edasıyla ortalığı ısıtıveriyor eşsiz sesi.

Hayat daha yaşanılır bir yer haline geliveriyor. Ruhumuz dinleniyor, kışın ortasında güneşi görmüş gibi oluyoruz. Yine üşüyoruz belki ama güzel günlerin geleceğini biliyoruz.

Şarkılarındaki çekici hava, vazgeçilmezi olan saksafonun da etkisiyle iç gıcıklayıcı bir hale dönüşüyor. Eğer hayatımız için bir fon müziği seçseydik bu şarkıları kesinlikle Sade’ye ait olurdu.

İşte bu duygu ve düşüncelerle hazırlandı, Serinletici – 5’te 5 kategorisinin konuğu olan Sade‘nin şarkıları.

Keyifli dinlemeler…

5- Is It A Crime

4- Paradise

3- Your Love Is King

2- By Your Side

1- Smooth Operator 

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Kurtulmuş Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar: