Westbrook, 56 yıllık rekoru tarihe gömdü

Oklahoma City Thunder’ın yıldızı, “bir takvim yılında en fazla triple-double yapan NBA oyuncusu” unvanını Oscar Robertson’dan devraldı.

NBA’de Indiana Pacers’ı 100-95 yenen Oklahoma City Thunder’ın yıldız oyuncusu Russell Westbrook, bir takvim yılında 35 triple-double yapan ilk oyuncu olarak tarihi bir başarıya imza attı.

Yıldız oyuncu Pacers karşısında 10 sayı, 17 ribaunt, 12 asistlik performans ortaya koyarak kariyerinde 88’inci, 2017 yılında ise 35. kez triple-double rakamlarını tutturdu. Westbrook böylece, Oscar Robertson’ın 1961 yılından bu yana elinde bulundurduğu “bir takvim yılında en fazla ‘triple double’ yapan NBA oyuncusu” rekorunun yeni sahibi oldu.

Thunder’da Steven Adams 23 sayı 13 ribauntla double-double yaparken, Paul George ise eski takımına karşı 12 sayı 5 asist 3 top çalmayla oynayarak galibiyette pay sahibi oldu.

Pacers cephesinde Victor Oladipo’nun 19 sayı, 6 asist, 5 ribaunt ve Thaddeus Young’un 11 sayı, 10 ribaunt, 7 top çalma, 3 blokluk performansı yeterli olmadı.

EuroSport

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Kurtulmuş Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar: