5’te 5: Şarap keyfine eşlik eden şarkılar

Cuma akşamları aslında klasikleşmiş birer ‘şarap gecesi’dir. Haftanın yorgunluğu ve hafta sonunun başlangıcı, cuma akşamları içilen şarapla hem bir teselli hem de bir kutlamadır. Bu özel akşamlar, özellikle seçilen şarkılarla daha da güzel bir hale getirilebilir. Bir yudum şarap, bir yudum şarkı; işte en güzel ikili!

Madem ki yudum yudum içeceğiz şarkıları, o halde dikkatli olmakta fayda var. Önce bir tadına bakmak, sindirmek gerekir. Şöyle ki, İskoçya’daki Heriot Watt Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmanın sonucuna göre, içtiğiniz şarabın tadı, dinlediğiniz müziğe göre değişiklik gösteriyor. Yani şarkılar ne kadar güzelse, kadehlerdeki şarap da bir o kadar lezzetli hale geliyor.

Dolayısıyla, eğer mükemmel bir şarap keyfi düşlüyorsanız; mükemmel şarkılara odaklanmalısınız. Serinletici 5’te 5 kategorisinde bu hafta ‘şarabın yanına eşlik edecek’ güzellikte şarkılar yer alıyor!

Keyifli dinlemeler…

5- How deep is your love

4- Moliendo cafe

3- I just called to say i love you

2- Getting’ some fun out of life

1- Je L’aime je l’aime

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Kurtulmuş Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar: