Erkekler kendileri hakkında neden yalan söyler?

Fotoğrafına bakıp beğendiğiniz yakışıklının sosyal medya profilinde yazanları okumaya başlıyorsunuz… Boy 1.85 metre, 80 kilo, hayatının aşkını arıyor… Ancak yüz yüze geldiğinizde onunla zaman geçirmenin duygusal dengenizi bozmaktan başka bir işe yaramayacağını rahatlıkla anlıyor ve kendisi hakkında yazdığı bilgilerin hiçbirinin doğru olmadığını görüyorsunuz.

İlişki Uzmanı Robert Weiss, erkeklerin kendileri hakkında neden yalan söylediğini açıklıyor.

KENDİSİ HAKKINDA YANLIŞ BİLGİ VERİYORSA: Birkaç ihtimali sıralayalım: (1) Muhtemelen özgüveni düşüktür ve tanıştığınızda ondan etkilenmenizi umuyordur. (2) Söylediği beyaz yalanları görmezden gelmenizi ve geceyi onunla geçirmenizi umuyordur. (3) Online dünyada ondan hoşlanırsanız yüz yüze gelince sizi ikna edebileceğine inanıyordur.

OLMADIĞI BİRİ GİBİ DAVRANIYORSA: (1) Önce güveninizi kazanıp sonrasında sizi istekleri doğrultusunda yönlendirmek istiyordur. (2) Var olan ilişkisinden sıkılmıştır ve partnerini aldatabileceği birini arıyordur.

Cosmopolitan

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...