Yeni Jobs Kitabı Geliyor

2011’de hayatını kaybeden Apple’ın kurucusu Steve Jobs hakkında bir kitap daha piyasaya çıkıyor.

“Becoming Steve Jobs” yani “Steve Jobs Olmak” ismini taşıyan yeni kitabın, Tim Cook, Jony Ive, Eddy Cue, Ed Catmull, John Lasseter’ın yanı sıra Robert Iger gibi isimlerle yapılan söyleşilerle desteklendiği belirtildi.

“Steve Jobs Olmak”ta özellikle Apple’ın şu anki CEO’su Tim Cook ile Steve Jobs arasındaki yakın ilişkinin dile getirildiği dile getiriliyor. Öyle ki; Tim Cook’un, Jobs’a karaciğer nakli gerektiğinde kendi karaciğerinden parça alınmasını teklif ettiği fakat Steve Jobs’ın bunu geri çevirdiği gibi anektodlar da kitapta yer alıyor.

Brent Schlender ve Rick Tetzeli imzalı kitap, 2015 Mart’ından itibaren satışa sunulacak.

Kaynak: T24

Sezin Nil Tufan Bardakçı

Her şey için yeterli olduğu sanılır ama Nil için satranç oynamak elde ettiği şampiyonluklara rağmen sadece fazla iddialı bir hobiden ibaret. Yeterince zeki olduğunu göstermek yerine herkesin iyi olabilmeyi bu kadar dilediği bir oyunu kendisine iktisata yönlendiren bir analitik düşünce kaynağı olarak yorumluyor. Çok düşünüp az konuşuyor ve çok okuyup az yazıyor. Hayatın ona gelişini doğru yorumlayana kadar olanları saymazsak İstanbul Ticaret Üniversitesi İktisat Bölümü mezunluğundan pek de haz etmiyor. Oyunun kurallarına aykırı bir “rok” daha deyip onu yenilmez satranççı kimliği Colly’e hapsetmeden hayatta savrulmayı umuyor. Maroon 5 eşliğinde. | nil.tufan@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.