49 Bin Dolara Çilolatadan Tavşan

İngiliz çikolata imalatçısı Martin Chiffers tarafından özel olarak yapılan çikolatadan tavşan, fiyatıyla herkesi şaşırtmayı başarıyor.

Üretiminde çok değerli ve az bulunan Tanzanya çikolatasından 5 kilo kullanılan tavşanın esas pahalı kısmıysa gözleri.

Tavşan çikolatanın gözleri için 34 bin euro değerinde 1.70 karatlık elmas kullanılırken özel lüks çikolata tavşanların satış fiyatı 49 bin dolara kadar ulaşıyor.

Fiyatıyla birlikte kalori değerini de merak edenler için beş kiloluk Tanzanya çikolatasının 5000 kalori değeri taşıdığını da söylemekte fayda var.

Çikolata tavşanla ilgili son ayrıntı ise ayaklarının dibinde duran üç tane yumurtada gizli.

Yumurtaların da lükslüğü tamamlaması adına yaprak altın ile kaplandığı tavşan, sadece internet üzerinden satın alınabiliyor.

Kaynak: DHA

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Merve Deniz

Serinletici'ye ismini veren serinletici ve viral içerik editörlüğü yapan Merve Deniz, İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. Serinletici'de haber çevirilerine de yardımcı olan Merve’nin en büyük hobisi fotoğrafçılık. Geleceğe yönelik fotoğrafçılık hedefleri arasında fortfolyosunu online bir sergiye dönüştürmek de var. Kendisini tanımlamada -fotoğrafçılıktan bile önce- ilk kelime olarak “kedisever”i seçen Merve, halen İzmir’de yaşıyor. | merve.deniz@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.