Windows 10, Çıkan Son Windows Sürümü Olabilir

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10’un çıkmasına az bir zaman kala, firmanın gelecekteki işletim sistemleri ile ilgili önemli analizler yapılıyor.

windows_10_wallpaper_rainy_day

Beklentilere göre Microsoft, Windows 10’dan sonra başka bir Windows sürümü çıkartmak yerine, işletim sistemini sürekli olarak güncellemeler ile günün ihtiyaçlarına uygun hale getirebilir.

Kullanıcıların yeni bir işletim sistemi alarak yaşadıkları uyum sorunlarından, satın alma işleminin doğasından uzaklaşmaya kadar bu kararın pek çok avantajının bulunduğu, inkar edilemez bir gerçek.

Bu potansiyel kararın işaretleri aslında zaman içerisinde görülmeye başlamıştı. Öncelikle Apple’ın verdiği ücretsiz OS X güncellemeleri, ardından Windows 10’un bir yıl boyunca Windows 7 ve üzerine sahip olanlara ücretsiz güncelleştirilmesi, isim konusu konusu dışında sürece teknik olarak dahil olduğumuzun kanıtıydı.

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.