Organize Edilmiş Kaos

Austen’li sanatçı Sophie Roach, tarzını “organize edilmiş kaos” olarak tanımlıyor.

doodles-sketchbook-drawings-sophie-roach-20

Üniversitede canı sıkıldıkça çizmeye başlayan Sophie Roach, bundan iki yıl sonra bir şeylerin fazla gelişmiş olduğunu ve tasarımlarının sadece zaman geçirtmekle kalmayacağının farkına varmış.

Kısa sürede çizimleriyle geçinebileceğini fark eden Sophie Roach, arabalardan gitarlara, kaykaylardan ayakkabılara kadar aklınıza gelebilecek pek çok şeyi çizebiliyor.

Artık müşterileri arasında Nike, Converse, Vans, Urban Outfitters gibi devler olan Sophie Roach için okul hayli yararlı olmuş diyebiliriz. Tabii onun canını sıkarak.

Sophie Roach’un not defterinden seçmeler:

doodles-sketchbook-drawings-sophie-roach-151doodles-sketchbook-drawings-sophie-roach-141doodles-sketchbook-drawings-sophie-roach-61doodles-sketchbook-drawings-sophie-roach-81doodles-sketchbook-drawings-sophie-roach-71doodles-sketchbook-drawings-sophie-roach-41doodles-sketchbook-drawings-sophie-roach-101doodles-sketchbook-drawings-sophie-roach-51doodles-sketchbook-drawings-sophie-roach-17doodles-sketchbook-drawings-sophie-roach-16

Kaynak: Bored Panda

Sezin Nil Tufan Bardakçı

Her şey için yeterli olduğu sanılır ama Nil için satranç oynamak elde ettiği şampiyonluklara rağmen sadece fazla iddialı bir hobiden ibaret. Yeterince zeki olduğunu göstermek yerine herkesin iyi olabilmeyi bu kadar dilediği bir oyunu kendisine iktisata yönlendiren bir analitik düşünce kaynağı olarak yorumluyor. Çok düşünüp az konuşuyor ve çok okuyup az yazıyor. Hayatın ona gelişini doğru yorumlayana kadar olanları saymazsak İstanbul Ticaret Üniversitesi İktisat Bölümü mezunluğundan pek de haz etmiyor. Oyunun kurallarına aykırı bir “rok” daha deyip onu yenilmez satranççı kimliği Colly’e hapsetmeden hayatta savrulmayı umuyor. Maroon 5 eşliğinde. | nil.tufan@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.