J.K. Rowling’in Robert Galbraith ismiyle Üçüncü Kitabı Geliyor

Harry Potter serisi ve Boş Koltuk’un yazarı J.K. Rowling’in yeni kitabı, bir kez daha Robert Galbraith mahlası ile duyruldu.

jkrowling1

Robert Galbraith’ın dedektif Cormoran Strike ve yardımcısı Robin Ellacott serisinin üçüncü halkası olacak kitabın ismi ‘Career of Evil’ olarak duyruldu.

22 Ekim 2015’te yayınlanacak olan kitap, Robert Galbraith’ın resmi hesabının yanı sıra, J.K. Rowling’in Twitter hesabından da “iyi dostumun yeni romanı” olarak açıklandı.

J.K. Rowling’in bu deyişi, okurlar arasında tebessüm yarattırdı.

J.K. Rowling’in Robert Galbraith ismiyle yazdığı ilk kitap Guguk Kuşu ismi ile Türkiye’de yayınlanmıştı.

Serinin ikinci kitabı İpekböceği’nin de kısa bir süre sonra Pegasus Yayınları’ndan Türkçe olarak yayınlanması bekleniyor.

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.