30 Haziran’da Saatler 1 Saniye Geri Alınıyor

Yaz saati uygulamasıyla saatlerin birer saat ileri ve geri alınmasına aşinayız, ancak 30 Haziran’da bambaşka bir düzenleme bizi bekliyor.

Dünya’nın Güneş etrafında yavaşladığının tespit edilmesi üzerine astronomlar, Dünya saatine 1 saniye eklenmesini istedi.

30 Haziran gecesi saat 23:59’da eklenmesi kararlaştırılan fazla saniye sonrası 1 Temmuz’a tüm dünya 1 saniye gecikme ile girecek.

Fark fazla büyük gibi gözükmese de uzmanlar bu değişim sonrası gün ve mevsim kayması giderilmiş olacak.

Bilişim uzmanları ise bu bir saniyelik değişikliğin bilgisayar dünyası üzerindeki olası olumsuz etkisinden endişelenmekteler.

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.