Michael Jackson Aramızdan Ayrılalı 6 Yıl Oldu

Share

Popun kralı Michael Jackson, bundan tam 6 yıl önce; 25 Haziran 2009’da aramızdan ayrıldı.

50 yaşında hayata gözlerini yuman Jackson hakkında her gün yeni bir gerçek öğreniyoruz. Örneğin Jackson’ın son günlerinde onun korumalığını yapan Bill Whitfield ve Javon Beard’ün bir kitabı yayınlandı. Kitapta, ünlü müzisyen Michael Jackson hakkındaki bazı gerçekler ortaya çıktı. İşte onlardan birkaçı..

Jackson’ın asla gerçek isimlerini telaffuz etmediği iki sevgilisi vardı. Jackson onları ‘’Arkadaş’’ ve ‘’Çiçek’’ olarak adlandırmıştı. Korumaları Bill ve Javon, onlarla Virginia’da tanıştıklarını söylüyor.

Çocuklarına bağlıydı ama ailesiyle mesafeliydi. Bahreyn ve İrlanda’ya 2007’de yaptığı gezilerden sonra ailesiyle arasına mesafe koydu. Kızkardeşi Janet’e de tavır aldı. Bir tek annesi Katherine’ye karşı yufka yürekliydi. Bazen ziyarete gelen akrabalarını kapıdan çevirdiği olurdu.

Eğer bir otel odasına veya konferans salonuna girecekse, mekana gizlice yerleştirilmiş kamera ya da kayıt cihazı gibi cihazlar, korumalar tarafından didik didik aranırdı. Herhangi bir şeyden şüphelenirse odasını derhal değiştirirdi. Bindiği limuzindeki kayıt cihazlarını kontrol ettirirdi. Aslında bu davranış bir paranoyadan kaynaklanmıyordu. 2003’te avukatıyla olan bir konuşması kaydedilmiş ve magazin basınında yer almıştı. Bu yüzden Jackson bu konuda son derece dikkatliydi.

Jackson, çocuklarına yalnızca ev sınırlarında gerçek isimleriyle hitap eder, dışarı çıktığında da magazinden onları korumak için, onlara maske takardı. Kızı Paris’e ‘Prens’, oğlu Prince Michael’a ise ‘Blanket’ derdi. Ailesine karşı aşırı korumacı davranırdı. Bugün 13, 17 ve 18 yaşlarında olan çocuklarının yıllık harçlığı 8 milyon dolardı (yaklaşık 16 milyon TL).

Jackson bir kitap canavarıydı. Tarih, bilim, roman; konusu ne olursa olsun, her kitabı okurdu. Los Angeles’taki bir kitapçıda beğendiği bir kitap koleksiyonunu, nakit 100 bin dolar (yaklaşık 200 bin TL) vererek satın almıştı. Bir defasında kitapçıya girdi, sakız alır gibi kitap satın aldı ve 5 bin dolar bırakıp gitti. Bunlar Jackson’ın normal davranışlarıydı…

ABD’li futbolcu OJ Simpson, karısını öldürmekle suçlandığı ve daha sonrasında beraat ettiği dönemde medyadan kaçmak için Jackson’ın Neverland adındaki malikanesinde kaldı. Jackson zor durumda kalan arkadaşlarına her zaman yardım ederdi.

Jackson, son dönemlerinde medyadan tamamen kaçtı. Röportaj vermedi, TV’ye çıkmadı, sadece DVD kaydetti. Bilgisayarı yoktu ve internetten herhangi bir şey arayacağı zaman birini bu konuda görevlendirirdi.

Eğer yapacağı gezilere çocuklarıyla gidiyorsa, ortalıkta hakkında yapılmış haberlerin yer aldığı bir ekran görüntüsü, gazete ya da dergi olmamasına ve çocukların bunu görmemesine dikkat ederdi. Okuduğu tek gazete The Wall Street Journal’dı çünkü diğerlerinde kendisi hakkındaki abuk subuk haberleri görmek istemezdi.

Jackson’ın ev sevdiği spor, gençlik yıllarında basketboldu. Erkek kardeşleriyle birlikte nasıl basketbol oynayacağını da ABD’li ünlü R&B ve soul sanatçısı Marvin Gaye’in evinde öğrenmişti.

Jackson hakkındaki çocuk tacizi iddiaları hayatının en karanlık dönemleriydi. 2003 yılında bir gün, Santa Barbara’dan şerifler malikaneye girdi ve arama yapmak istedi. Jackson, o günden sonra bir daha evinde yaşamadı. Onun evi, güvenli olması gereken bir alandı. Beş yıl sonra malikaneye gidildiğinde, ortalık şeriflerin bıraktığı gibiydi: koltuklar tozlanmıştı. Jackson ve çocukları kalan günlerinde kiralık evler ve otellerde yaşadı.

Jackson bugün Twitter’da #6YearsWithoutMichaelJackson hashtag’iyle bir kez daha anılıyor.

Kaynak: CNN