Lezzetli Meyve Şişleri

Yazın en güzel yanı deniz, kum, güneş ve meyvedir. Rengarenk meyveler buzdolabındaki yerini almaya başladıysa yazın tadını doyasıya çıkarmanın zamanı gelmiş demektir. Biz de buzdolabını biraz karıştırdık, meyveleri ortalığa serdik ve işin içine biraz eğlence kattık. Karşınızda birbirinden lezzetli Meyve Şişleri!

Yaz meyve-sebzeler bakımından en renkli mevsimdir. Renkli gıdalarla beslenerek hem bol bol vitamin depolayabilir hem de kilo aldıran abur cuburlardan uzak durabiliriz. Fotoğrafta görmüş olduğunuz sevimli Meyve Şişleri, yaz mevsiminin vazgeçilmezi olmaya aday.

Malzeme listesi ya da tarif yok. Buzdolabındaki meyvelere şöyle bir göz atın. Güzelce yıkayıp küp küp kesin ve şişlere dizin. Sonra da afiyetle yiyin!

Tabii meyveyi de fazla abartmamak gerekiyor. Her ne kadar yararlı olsalar da fazla tüketilmemesi konusunda uzmanlar hemfikir. Günlük meyve limitinizin 1, 1-5 su bardağını geçmemesine dikkat edin.

Sağlıklı beslenin, sağlıklı yaşayın!

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.