Bu Şarkı Bir İyi Geceler Öpücüğü

Share

Hayatta bazen dönüm noktası anlarımız olur. Bu anların birer de hikayesi olur. Bir de dönüm noktası şarkılarımız olur. Bazısının hikayesi olur bazısının da olmaz. Bazı şarkılar sadece birer iyi geceler öpücüğüdür. Tıpkı Moon River gibi…

Breakfast at Tiffany’s filminde Audrey Hepburn’ün seslendirdiği Moon River, uyumadan önce dinlemek istediğimiz o fazlasıyla hoş şarkılardan. Şarkı, film sayesinde bir hayli beğenilince en iyi isimler tarafından seslendirilme onuruna da sahip oldu.

https://www.youtube.com/watch?v=BOByH_iOn88

Louis Armstrong’tan Frank Sinatra’ya ve Barbra Streisand’a kadar pek çok isim bu şarkıyı mükemmele yakın bir şekilde seslendirdi. Ama mükemmel olarak seslendiren kişi Andy Williams’ın ta kendisiydi.

Moon River, Sex and the City dizisinin de 4. sezonuna ‘klasik’ bir hava katmıştı. Tabii Andy Williams’ın büyüleyici sesiyle. Ve Mr. Big’in şarkı hakkındaki “Not corny. It’s classic” yorumu, tam anlamıyla duygularımıza tercüman olmuştu.

Siz de uyumadan hemen önce Moon River’a kulak verin. Hikayesinin olması ya da olmaması önemli değil. Eğer isterseniz kafanızın içinde bu şarkıya uygun bir rüya görebilirsiniz. Çünkü bu şarkı yıldızlı bir iyi geceler öpücüğüdür.

İyi geceler.