Close

Agatha Christie’nin doğumunun 125. yılı dolayısıyla, “Kara Hafta İstanbul Festivali” düzenlenecek. Cam fanuslar içinde polisiye romanların sergileneceği etkinlik kapsamında katılımcı yazarlar, Beyoğlu’ndaki kitapçılarda imza etkinliklerine katılacak.

Christie’nin torunu Matthew Prichard’ın da yer alacağı festivalde, başarılı polisiye yazarlarından Ahmet Ümit, İngiltere’den Alexander McCall Smith ve Leslie Klinger, Yunanistan’dan Petros Markaris, İtalya’dan Roberto Costantini ve Fransa’dan Jean Christophe-Rufin söyleşi yapacak.

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Türkiye’de ilk kez 22-24 Ekim’de gerçekleştirilecek etkinliğe Pera Palace Hotel Jumeirah ev sahipliği yapacak.

Kaynak: NTV

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.