Suruç’taki Saldırıda Ölü Sayısı 32’ye Yükseldi

Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’ndeki Amara Kültür Merkezi önündeki patlamada son verilere göre; 32 kişi öldü, 103 kişi yaralandı.

Ayrıca Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Urfa İl Eşbaşkanı İsmail Kaplan, patlamanın “canlı bombadan kaynaklandığını” belirtti.

Patlamanın görgü tanıklarından Garip Çelik, Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu’nun Kobani’de çekilecek bir belgesel için düzenledikleri basın toplantısı sırasında patlamanın gerçekleştiğini söyledi.

Patlamanın meydana geldiği ilk dakikalarda “şok yaşadıklarını” dile getiren Çelik, “cesetlerin altında kaldık” dedi.

Bununla beraber dün; yani saldırının olduğu akşam polis, İstanbul’da katliamı protesto etmek için gerçekleştirilen eyleme müdahalede bulundu.

İstiklal Caddesi’nde gerçekleştirilen ve binlerce kişinin katıldığı eylemin sona ermesinin ardından Galatasaray Meydanı’ndaki kitleye TOMA ve plastik mermiyle müdahale etti.

Kaynak: T24

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.