Twitter’a Suruç Engellemesi

Sosyal medya sitesi Twitter, Suruç’taki görüntülerin paylaşılmasının yasaklanmasının ardından engellendi, bir kez daha.

Twitter‘a erişim Türkiye’den sağlanamıyor. TİB’in Erişim Engelleme karar sorgulama sayfasında henüz bir açıklama yer almamasına karşılık birçok servis sağlayıcıdan Twitter’e erişilemiyor.

Kısa bir süre önce kapatılacağı yönünde duyumlar aldığımız Twitter ile ilgili yasal bir karar açıklanmış değil. TİB’in Erişim Engelleme Karar Sorgulama sayfasında da henüz bir karar görünmüyor.

Webrazzi’nin haberine göre saat 11:34 itibariyle Twitter’a Turkcell, Vodafone ve Avea şebekelerinden erişmek mümkün değil. Superonline, TTNET ve Uydunet’in de aralarında olduğu servis sağlayıcılarda da Twitter’a erişelemiyor.

20 Temmuz’da Suruç‘ta yaşanan katliama ait görüntüler nedeniyle Twitter’a olan erişimin engellenmiş olabileceği düşünülüyor. Resmi açıklama bekleniyor.

Webrazzi, CNN

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Deniz Çalışkan

[Serinletici'den ayrıldı] İstanbul Aydın Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olan Deniz, profesyonel öğrenimini yerel gazetelerde sürdürmeye devam ediyor. Kitap ve müziksiz bir hayatı kabul etmeyen Deniz için kitaplardan uyarlanan filmler özenle kaçılması gereken aktiviteler arasında yer alıyor. Serinletici'de iletişim sorumluluğu kapsamında sitenin sosyal medya ve WhatsApp gibi hesaplarını koordine eden Deniz, aynı zamanda Serinletici haber bölümünde çalışıyor. denizc@serinletici.com

You may also like...

1 Response

  1. milagro dedi ki:

    twitter’ı engellemek yerine teröristleri engelleselerde rahat rahat yaşasak. Sınırı İşid’e kapatmayıp twitter’ı kapatıyolar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.