Close

2 Eylül’de Bodrum’da cansız bedeni karaya vuran 3 yaşındaki Suriyeli Aylan Kurdi, ufacık bedeniyle tüm dünyaya göçmen krizini hiç olmaması gereken bir şekilde hatırlattı.

Dünya çapında karikatüristler de, “şimdi görüyor musunuz” temalı Aylan Kurdi çalışmaları ile bitmeyecek göçmen & mülteci sorunlarına dikkat çektiler.

İşte o karikatürlerden örnekler:

Do You See It Now?

We Are Losing Ourselves As Humans,and The People Will Die Around The Borders

How His Story Should Have Ended...

Hell Is The Reality We Living In

God Be With You, Little Angel. The Death Of Tragic Syrian Toddler Aylan By Gunduz Aghayev

Just Sleeping

I Hope Humanity Finds A Cure For Visas

The Leaders Watching

Humanity Washed Ashore

Sleep My Child

Humanity Washed Ashore

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.