15 Saniyede Forma Girin

Spor salonu üyeliğiniz boşa gidiyor ve kendinizi bir türlü forma girme konusunda motive edemiyor musunuz?Araştırmalar, internette antrenman videoları izlemenin gücünüzü yüzde 19 oranında artıracağını gösteriyor.

Bu araştırmadan yola çıkarak, çalışmayı bırakıp Youtube’da kendini kaybetmeniz gerektiğini söylemiyoruz tabii. Sadece her şeyin kafada bittiği iddiasının, psikolojik bir klişeden fazlası olduğunu bilmelisiniz.

Journal of Nutrients dergisinde yayımlanan bir araştırma, antrenman hakkında düşünmenin vücudunuza mesajlar gönderilmesine neden olduğunu gösteriyor. Yani hayal etmesi bile hedeflerinize daha hızlı ulaşmanızı sağlıyor.

Spor salonunda yeniyseniz, haberler daha da iyi: Hayali antrenman kas liflerinizi aktive ediyor ve yapacağınız antrenmana daha kolay adapte olmanızı sağlıyor. “Başarmanın yarısı hayal etmektir” diye boşuna dememişler.

Kaynak: marieclaire

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.