Jüpiter’in En Net 4K Görüntüleri Yayınlandı

NASA, uzayın en derin noktalarını gözlemlemek için tüm gücüyle çalışıyor. Binlerce ışık yılını görüntülemeyi başaran NASA ve ESA teleskopları uzayın derinliklerini artık bilgisayarlarımıza kadar getirdi.

Tüm bu gelişmeler NASA’nın Güneş Sistemi’ne olan ilgisini azaltmadı. Daha uzağı ve daha detaylı görüntü elde etme planlarını sürdüren NASA, geliştirdiği teleskop ve sistemler sayesinde Güneş Sistemi içindeki gezegenleri artık HD ya da 4K olarak görüntüleyebiliyor.

Son olarak NASA Jüpiter’in 4K videosunu yayınlayarak bir ilke imza attı. Şimdiye kadar Jüpiter’i hep düşük çözünürlükte izlemiştik. NASA’nın Hubble Teleskobu’yla elde ettiği bu görüntüler izleyenleri büyüledi.

HaberUzay

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.