Yeni Steve Jobs Filmi İyi Başlamadı

Merakla beklenen Steve Jobs filmi, çıkışından sonraki ilk haftasında beklenilen satış rakamlarına ulaşamadı. Steve Jobs filmi haftaya kötü bir başlangıç yaptı.

Apple’ın kurucularından Steve Jobs’ı konu alan film, 9 Ekim’de sınırlı sinemalarda gösterime girmiş, birçok otorite tarafından Oscar ödülleri alabilecek bir film olarak nitelendirilmişti. Steve Jobs, resmi çıkışını ise 23 Ekim itibariyle yaptı. Ancak yapılan satış rakamları pek iç açıcı değil.

Michael Fassbender’ın başrolünde bulunduğu Steve Jobs, ilk ulaşan rakamlara göre açılış haftasında 7.3 milyon dolar gelir elde etti. Oscar ödüllü yönetmen Danny Boyle ve meşhur yazar Aaron Sorkin’in filmi şekillendirdiği düşünülünce ulaşılan bu rakam beklentilerin bir hayli altında. Aaron Sorkin daha önce Facebook’u anlatan The Social Network filminin senaryosunu yazmış, o film 225 milyon dolar gelir elde etmişti.

7.3 milyon dolarlık ilk hafta geliri, Ashton Kutcher’ın oynadığı Jobs filmin 6.7 milyon dolarlık gelirine kıyasla biraz daha yüksek. Ancak çekim bütçelerine oranlandığında yeni Steve Jobs filmi düşük kalıyor. Ashton Kutcher’ın Jobs filmi 12 milyon dolar bütçeye sahipken, yeni film 30 milyon dolar bütçeli. Buna reklam sektörü giderleri de eklenince yeni filmin beklenen gelirleri 120 milyon dolar oluyor.

Filmin gişe gelirlerinde beklenen rakamlara ulaşabileceği bilinmez ancak çıkış haftasında sorun yaşayan tek film Steve Jobs değil. Vin Diesel’in The Last Witch Hunter filmi de 10.8 milyon dolar gelir ile beklentilerin biraz altında kaldı. Yeni Steve Jobs filmi 11 Aralık’ta Türkiye’de vizyona girecek.

Shiftdelete

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.