Napster Geri Döndü

Müzik takas sistemi ile 2000’li yıllarda popüler olan Napster geri döndü. Peki, Napster nasıl bir platforma evrilerek geri dündü?

Napster Efsanesi Geri Döndü!

2002 yılında çıkışını gerçekleştiren Napster, sağladığı P2P hizmeti ile hızlı bir şekilde yaygınlaşmıştı. Müzik paylaşımına dayalı olan bu sistemin, sanatçıların telif hakları davalarından dolayı faaliyetine son verilmiş ve Napster 2012 yılında Rhapsody ile birleşmek zorunda kalmıştı. Bugünkü müzik servislerinin temelini atan Napster efsanesi şimdi evrim geçirerek geri döndü!

15-11/05/napster-1446720794.jpg

Çevrimiçi müzik hizmetleri sayesinde ayda 9,99 TL civarında ücret ödeyerek yüksek kalitede milyonlarca müziğe ulaşabiliyoruz. Korsan müziğe büyük bir darbe vuran çevrimiçi müzik hizmetleri, Napster’ın da ilgisini çekmiş. Napster bugün itibariyle Kanada’da çevrimiçi müzik hizmetini faaliyete geçirdi.

3 aylık 1 Kanada doları daha sonra her ay 9 Kanada Doları olarak ücretlendirilen çevrimiçi müzik hizmeti Napster, maalesef şu an ülkemizde kullanılmıyor.

Shiftdelete

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Selim Kamitoğlu

[Serinletici'den ayrıldı] İç mimar Selim Kamitoğlu'nun tasarım anlayışı ve neyin nasıl görüneceğine dair doğal içgüdüleri onu işinde olduğu gibi hayatın diğer alanlarında da yalnız bırakmıyor. Yaşantısını İstanbul’da sürdüren Selim, Serinletici ile beraber aile şirketinde yönetici olarak çalışıyor. Aynı zamanda LGBTİ aktivisti de olan Selim, hayatın her alanında sosyal eşitliğe inanmayı sürdürüyor.| selim.kamitoglu@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.