Tesla 90 Bin Aracı Geri Çağırıyor!

Elektrikli otomobil denilince ilk akla gelenlerden biri olan Tesla, Model S’te farkettiği bir sorun nedeniyle 90 bin aracı geri çağırıyor.

Tesla 90 Bin Aracı Geri Çağırıyor!

Geçtiğimiz ay Model S ve Model X araçlarına getirdiği Otomatik Pilot özelliği ile tekrar ilgi odağı olmaya başlayan Tesla, ilk defa olumsuz bir durumla karşı karşıya kaldı.

Tesla, Model S araçlarında emniyet kemerinin gevşediği ve bağlantı kurma sorunu yaşadığını onayladı. Bu sorun nedeniyle henüz bir can kaybı yaşanmaması olumlu iken Tesla, emniyet kemerinin bu şekilde tam koruma sağlamayacağını düşündüğünü ve bu nedenle Avrupa’da satılan 90 bin Model S’in servislere gelmesi gerektiğini belirtti.

15-11/21/2013-tesla-model-s-p85-multi-coat-red-017.jpg

Emniyet kemerini test etmek isteyen kullanıcıların 40KG güç ile emniyet kemerini hızlıca çekmeleri gerektiğini belirten Tesla, bunun kesin sonucu vermediğini ve mutlaka Tesla teknisyenleri tarafından aracın incelenmesi gerektiğini belirtiyor.

İlk etapta servise gelen 3000’den fazla araçta sorun olmadığı ortaya çıktı. Ancak firma güvenliğiniz önceliğimiz diyerek Model S sahiplerini Tesla yetkili servislerine çağırıyor.

Shiftdelete

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.