2016 Oscar Gününden Önce İzlemeniz Gereken 10 Film

14 Ocak 2016 günü Oscar’a aday olacak filmler belli olacak. İsimler açıklanmadan önce ise aday olması beklenen bu filmleri izlemek için bir buçuk ayımız kaldı.

İşte Oscar gününe kadar izlemeniz gereken aday olabilecek filmler!

45 Years

Geoff ve Kate Mercer çifti, evliliklerinin 45. yılını kutlarken ansızın Geoff’un ilk aşkının cesedinin bulunduğunu yazan bir mektup alırlar. Bu durum çiftin evliliklerinde yeni bir dönemin başlamasına neden olacaktır. Oscar’da En İyi Kadın Oyuncu Ödülü için oyuncu Charlotte Rampling aday olması beklenen isimlerden.

Beasts of No Nation

Filmde Afrika ülkesindeki iç savaşta savaşması için ailesinden alınan çocuk asker Agu’nun öyküsü anlatılıyor. Oscar’da En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü için oyuncu Idris Elba aday olması beklenen isimlerden.

The Big Short

Michael Lewis’in kitabına ve gerçek bir hikayeye dayanan, Adam Mckay’in yönettiği Büyük Açık fiiminde Christian Bale, Steve Carell, Ryan Gosling ve Brad Pitt rol alıyor. Oscar’da En İyi Erkek Oyuncu Ödülü için oyuncu Steve Carell aday olması beklenen isimlerden.

Black Mass

Yönetmenliğini Scott Cooper’ın üstlendiği filmde Johnny Depp ve Benedict Cumberbatch karşımıza çıkıyor. Ayrıca filmde Joel Edgerton, Sienna Miller, Juno Temple, Dakota Johnson, Peter Sarsgaard ve Kevin Bacon gibi hepsi ayrı birer başrol olan isimler var. Oscar’da En İyi Erkek Oyuncu Ödülü için oyuncu Johnny Deep ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü için Joel Edgerton aday olması beklenen isimlerden.

Brooklyn

Başrollerinde Saoirse Ronan, Domhnall Gleeson, Michael Zegen gibi isimler in olduğu fimde Oscar’da En İyi Yönetmen Ödülü için John Crowley, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü için Saoirse Ronan, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü için Julia Walters aday olması beklenen isimlerden.

Carol

Filmde başrollerini Rooney Mara ve Cate Blanchett paylaşıyor. Oscar’da En İyi Yönetmen Ödülü için Todd Haynes, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü için Cate Blanchett, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü için Rooney Mara aday olması beklenen isimlerden.

Clouds of Sils Maria

Yönetmenliğini ve senaristliğini Olivier Assayas’ın üstlendiği filmin başrolünde Juliette Binoche yer alırken, kendisine genç oyuncular Chloë Grace Moretz ve Kristen Stewart eşlik ediyor. Oscar’da En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü için Kristen Stewart aday olması beklenen isimlerden.

The Danish Girl

David Ebershoff tarafından yazılan The Danish Girl adlı 2000 tarihli romandan uyarlanan film, Danimarkalı ressam Lili Elbe’nin sıradışı yaşamını anlatıyor. Başrollerinde Eddie Redmayne, Alicia Vikander, Matthias Schoenaerts, Ben Whishaw, Amber Heard gibi isimlerinde olduğu filmde Oscar’da En İyi Yönetmen için Tom Hooper, En İyi Erkek Oyuncu için Eddie Redmayne, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu için ise Alicia Vikander aday olması beklenen isimlerden.

Grandma

Filmde büyükanne ve hamile kalan torununun yaşadıkları hikaye anlatılıyor. Oscar’da En İyi Kadın Oyuncu için ise Lily Tomlin aday olması beklenen isimlerden.

The Martian

Marsta mahsur kalan astronot Mark’ın günlüklerinden derlenen filmin başrolünde Matt Damon yer alırken kadroda kendisine Sean Bean, Kate Mara, Jessica Chastain, Jeff Daniels ve Michael Pena gibi isimler eşlik ediyor. Oscar’da En İyi Yönetmen için Ridley Scott, En İyi Erkek Oyuncu için Matt Damon aday olması beklenen isimlerden.

Kaynak: Instyle

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.