Serinletici Sinema Kulübü: Mamma Mia!

Saatler 21:00’ı vurduğuna göre Serinletici Sinema Kulübü’ndeki yerimizi alabiliriz. Sinema kulübümüzde haftanın filmi ‘Mamma Mia’ yani ‘Aman Tanrım’… ABBA şarkılarıyla donatılmış harika bir müzikal ile fazlasıyla harika bir pazartesi sizleri bekliyor!

‘Bir Hayalim Var’

Serinletici Sinema Kulübü’nde bu hafta hayallere dalıyoruz. Dans etmeyi ve şarkı söylemeyi sevenler buraya! Çünkü Mamma Mia ile güzel bir hikayenin ritmine ayak uydurmaya çalışacağız. Bazen tökezleyeceğiz, sonra güleceğiz, eğleneceğiz ve bazen de duygulanacağız. Kısacası hayatın ta kendisini bu müzikalde bulacağız. Tabii ABBA’nın şarkıları ile birlikte.

ABBA, müzikalin dev kahramanı. Büyüleyici bir Yunan adasında geçen hikayeyi ABBA’nın şarkılarından dinleyeceğiz. Kalp çarpıntılarımıza, heyecanlarımıza ve hayal kırıklıklarımıza birbirinden güzel şarkılar eşlik edecek.

Sophie henüz 20 yaşında evlilik kararı almış bir genç kız. Babasını hiç tanımadığı için hayatı boyunca bir yanı hep eksik kalmış. Yeni hayatına adım atarken en büyük dileği ‘kendini bulmak’. Bunun yolunun da babasını bulmaktan geçtiğini düşünüyor ve annesi Donna’dan habersiz bir maceraya girişiyor.

Donna’nın geçmişinde önemli bir yere sahip üç erkek, Sam Carmichael, Bill Anderson ve Harry Bright, Sophie’nin davetiyle Kalokairi Adası’na geliyorlar.

Donna geçmişinden üç hayaleti(!) karşısında görünce sudan çıkmış balığa dönüyor. Sophie’nin babasını bulma arayışı, Donna’nın geçmişiyle yüzleşmesini sağlıyor.

“Bazen resmi dondurabilsem diyorum, zamanın komik etkilerinden korunmak için…”

Filmin sonunda ise yeni bir macera sizleri bekliyor. Müthiş jenerikle birlikte!

‘Aman Tanrım bugün pazartesi’ diyenlere biraz Mamma Mia ışıltısı lazım!

 

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar:

3 Responses

  1. Tolga Erbak dedi ki:

    “Ne izleyeceğim” sorusuna Serinletici okurları adına harika bir yanıt haline geldi Serinletici Sinema Kulübü. Üstelik sadece iki haftada!

  2. Merve Deniz dedi ki:

    Şunu söylemek istiyorum bu saat ve gün olayı muhteşem oldu. Evet bugün pazartesi diyor insan kendi kendine ve yayınlanacak. Rastgele saatlerde ve günlerde de yazılar harika okunur ama düzene hayran kaldım. Birde müzikallere bayılırım! 🙂

  3. komikfilmizle dedi ki:

    çok güzel ve eğlenceli bir film olarak oyuncu ödülü almalı 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.