Close

Serinletici Sinema Kulübü bu hafta da rengarenk ve göz alıcı! Patlamış mısırlar hazırsa filme geçebiliriz. Pazartesi gününün bezdirici etkisini, Cher ve Christina Aguilera’nın başrolünü paylaştığı Burlesque filmiyle üzerimizden atacağız. Sinema kulübümüzden sizlere ufak bir tavsiye: Dans ayakkabılarınızı yanınıza almayı unutmayın! Bu akşam sahnenin tozunu attıracağız.

Gelelim filmimize… Güzel sesiyle bir gün keşfedilmeyi bekleyen Ali (Christina Aguilera), sonunda cesaretini toplar ve yaşadığı kasabadan ayrılarak Los Angeles’a doğru yola çıkar.

Kendisine iş bulmak için şehirde koşturan Ali, karşısına çıkan Burlesque’in çekiciliğine ve ışıltısına kapılır. Burlesque’in kapısından içeri adımını attığı anda ise olması gereken yerde olduğunu anlar.

Tabii olması gereken yerin sahne olduğunu düşünen Ali, elinde bir tepsiyle kendini garson olarak buluverir. Bu sırada ekibe yeni bir dansçı katmak isteyen kulübün sahibi Tess (Cher), aradığını bulamaz.

Eline geçen fırsatı değerlendiren Ali, tepsiyi bir kenara fırlatmanın vakti geldiğini anlar ve kartlarını doğru anda açarak oyuna dahil olur.

Sahneye çıktığı anda sesiyle ve dansıyla dinleyenleri büyüleyen Ali, şöhret basamaklarını hızla tırmanmaya başlar. Basamaklarda kıskançlık, kalp kırıklığı, hırs ve rekabetle karşılaşır. Ama mücadele etmeyi bırakmaz.

Tess ve Ali’ın şarkıları, dansları ve mücadeleleriyle süslenen Burlesque; size azim ve kararlılığın gücünü hatırlatırken, bugünün pazartesi olduğunu unutturacak.

Film hakkında o kadar konuşmuşken fragmanını izlemeden olmaz:

https://www.youtube.com/watch?v=FMqIlAgVU9I

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Tagged

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor.

12 thoughts on “Serinletici Sinema Kulübü: Burlesque

  1. başarılı bi film. isminden de anlaşılacağı üzere hiciv sanatını başarıyla kullanarak hikayesini anlatıyor

    1. Güzel bir hikayeyi dansın ışıltısıyla anlatmışlar. Sinema kulübümüzde yerini alması kaçınılmazdı.

  2. Christina Aguilera yönünden hem muhteşem hem hüzünlü bir filmdir. Muhteşemliği kendi performansından gelir. Hüznü ise artık bu halinden eser bırakmamasından gelir.

  3. Christina Aguilera’nın halinden eser bırakmaması biraz da rol alıp almamayla alakalı. 2010 yapımı Burlesque’ten sonrasına baktığımızda en çok 2011’e kadar bir sinema/dizi istikrarı var. Bunun ötesinde tek bölümlük görünmelerden ibaret. Ama tabii ki yükselişe geçen müzik kariyerinin de bu dönemlere denk geldiğini göz ardı etmemek lazım. Seçim meselesi.

  4. Ekrandan düşüp müzik dünyasında yükseldi çok haklısınız. Kendini müziğe daha yatkın bulmuş olabilir.

  5. bu filmdeki en acıklı an tess’in sean’a olan itirafıdır. uzun zaman önce sadece birlikte olabileceği bir adamı bulabilmiş olmasına rağmen onun eşcinsel oluşu karşısında çaresizlik ve umutsuz aşkı simgeler. ilerleyen bölümlerde sean’ı o şekilde göstermeyip izleyicinin dikkatini çekip çekmeyeceğini görse daha da harika olurmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.